• some image Radio SK

 • some image Jerry's Tales

 • some image Kombinat Podcastowy

 • some image Karpiowy Podcast

6/13/2015

Nawiedzony Podcast #33 Wpuść mnie Lindqvista

Kilka dni temu Szymas skończył czytać powieść Johna Ajvide'a Lindqvista pt. Wpuść mnie. Ten obyczajowy horror psychologiczny z wątkiem wampirycznym zrobił na nim tak duże wrażenie, że Szymas postanowił poświęcić jeden Nawiedzony Podcast na jego omówienie. Dlatego też dziś usłyszycie skrótowo o fabule, bardziej szczegółowo o problematyce i o odczuciach towarzyszących lekturze oraz w kilku zdaniach o filmowych adaptacjach wspomnianej powieści. Jag önskar er en trevlig läsning! ;)

Plik mp3 do pobrania (40 min 36 sek)

8 komentarzy:

 1. Nie ma to jak pisać o sobie w 3ej osobie ;) Teraz dopiero to zauważyłem. Ja oglądałem szwedzki film i jakoś nie zostało mi w pamięci nic oprócz scen ze śniegiem (kto by się spodziewał ;) no i tym jak wampir chodził po ścianie :)
  PS
  Musisz zmienić godzinę publikacji ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ejjj - skąd se zrobiłeś taką płachtę? To koszulka zrobiona w jakimś netowym sklepie czy ocż?

  BTW - sprawdź bloga : http://www.komnatadymu.pl odkryłem gościa który recenzuje stare Hamery! Będę z nim nagrywał odcinek o Hamerze i Vincencie Price - musimy go naciągnąć, żeby facet zaczał nagrywać swój podcast w tej tematyce! Dziś nagram ten podcast i potem prześlę mu do wstawki będzie o Abominable Dr Phibes - z Vincentem P. Facet pisze krótkie fajne notki. Za mało ludzi mamy którzy docenią Hammera. A sam kiedyś chciałem robić podcast poświecony ino Hammerowi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Koszulka. Miał na Pyrkonie. Choć chyba nieco inna bo na pyrkonie nadruk był prostoktny http://www.stephenking.pl/fandom/imprezy_pyrkon2015/12.jpg

  OdpowiedzUsuń
 4. Skura, ja Ci, cholera jasna, dam płachtę :P Tak, koszulka, tylko nie było czasu na prasowanie ;)


  Bloga pobieżnie przejrzałem i wydaje się być spoko :) Gdybyś wciągnął autora w podcasty, to pewnie i ja bym go któregoś razu zaprosił do nagrania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na Pyrkonie miałem "wersję roboczą" (ta z prevki do podcastu miała dojść do mnie już PO konwencie, więc w czwartek na szybko wykonałem sobie tę, którą miałem na sobie w Poznaniu).
  Ta nowa jest fajniejsza, bo nie jest prostokątna, a na plecach ma jeszcze logo RSK, Carpe Noctem i Jerry's Tales =)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie tylko Ty jesteś szalony ;)
  Gadasz głupoty :) Dobry film, a Ty marudzisz :)
  Na razie nie zmienię, bo dzięki temu nawet przy lekkiej obsuwie podcast do wieczora będzie na blogu :)


  PS Odbierz maila ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałem przeczytać już rok temu... i do dziś nie kupiłem. A dorwać można za grosze :/ Ale po przesłuchaniu podcastu na pewno już tak bardzo nie zapomnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ucz się na moich błędach i nie zwlekaj dłużej =)

  OdpowiedzUsuń