• some image Radio SK

 • some image Jerry's Tales

 • some image Kombinat Podcastowy

 • some image Karpiowy Podcast

O projekcie

Nekropolitan (gr. πολίτης <polite> – citizen, νεκρός <nekrós> – of the dead) to blog z podcastami poświęconymi tematyce szeroko pojętej grozy. Założony przez Szymasa 4. maja 2012 roku leżał odłogiem aż do 1. sierpnia 2014 roku, kiedy to jego twórca nagrał pierwszy Nawiedzony Podcast. Niestety kilka dni później okazało się, że nagrywał go ze złamaną żuchwą, co wymogło na nim przesunięcie oficjalnego startu serwisu o kolejne kilka miesięcy, tj. na  1. listopada 2014. Wówczas to światło dzienne ujrzał NP #1 Wstępniak, a potem było już z górki.
 

Nawiedzony Podcast to niekończąca się seria publikowanych w sieci audycji audio pojawiających się raz w tygodniu, co sobotę o 10:00, na blogu Nekropolitan. Nawiedzone Podcasty wyróżniają się dużą różnorodnością. Fani grozy znajdą tu recenzje książek, filmów, gier, seriali, komiksów, mang, konwentów, domów strachu, a także podcasty meta, found footage i minimalistyczne słuchowiska. A wszystko to w formie solówek, dwugłosów i większych dyskusji.

Konglomerat Podcastowy to legendarna organizacja sterująca najbardziej wpływowymi podcastami poświęconymi horrorowi i zjawiskom pokrewnym. Legenda głosi, że członkowie konglomeratu pewnego dnia porzucą aktywność publicystyczną i dołączą do panteonu Wielkich Przedwiecznych.

Groza to stan umysłu i styl życia.

2 komentarze:

 1. Super.Polecam - miło się słucha i wysoki poziom. Tak trzymać !

  OdpowiedzUsuń
 2. RumcajsTheRozbójnik22 marca 2022 14:32

  Super robota!odkryłem kilka tygodni temu Nawiedzony podcast i nadrabiam wszystkie odcinki na Spotify.genialnie się was słucha, Konglomerat także nadrabiam.pozdrawiam serdecznie i dziękuję za to że mogę spędzać z wami czas

  OdpowiedzUsuń