• some image Radio SK

 • some image Jerry's Tales

 • some image Kombinat Podcastowy

 • some image Karpiowy Podcast

Autorzy

Szymon "Szymas" Cieśliński
Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, tłumacz, blogger, podcaster, doktorant UŁ, redaktor Carpe Noctem, członek Stowarzyszenia Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej Trickster... i diabli wiedzą, co jeszcze. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching lub włóczy się po konferencjach naukowych i konwentach.


Przez wiele lat prowadził bloga starego typu, czyli internetowy pamiętnik poświęcony egzystencji własnej oraz losom gimnazjalnych i licealnych kamratek i kamratów. Z czasem zaczął administrować szkolne forum internetowe oraz udzielać się w różnych innych miejscach w sieci, myśląc że napisanie 50 recenzji książek i filmów uczyni z niego publicystę. Na studiach związał się z lokalnym serwisem informacyjnych, w którym odpowiadał m.in. za dział Mroczna Strona Miasta i jego Kronikę Kryminalną, a także sporadycznie wypisywał różne bzdury na prywatnym blogu i powoli wkręcał się w podcasty. Po przesłuchaniu kilku tysięcy godzin cudzego pitolenia postanowił sprawić sobie dyktafon i również trochę ponagrywać. Wszelkie próby odwiedzenia go od tego katastrofalnego w skutkach pomysłu zawiodły i tak właśnie narodził się Nawiedzony Podcast.

Jego perfekcjonizm sprawia, że przygotowanie jednego podcastu zajmuje mu 20+ godzin, a potem i tak nie jest zadowolony z efektu końcowego, zaś syndrom kolekcjonera powoduje, że gdy chce zamówić w sieci dwie, trzy książki czy filmy, to ostatecznie kurier i tak dostarcza mu dziesięciokilogramową paczkę.
Nabiera się na prawie wszystkie jump scares, skacząc przed ekranem i głośno krzycząc, a dodatkowo skręca się i nieludzko mamrocze w czasie scen gore, tłumacząc swoje zachowanie wyobraźnią czuciową.
Choć spędza absurdalnie duże ilości czasu przy laptopie lub komputerze stacjonarnym, wieść gminna niesie, że uwielbia także wielogodzinne piesze wycieczki, w czasie których zwiedzi każdą opuszczoną ruderę i każdy cmentarz, który napotka na swojej drodze. Z narażeniem zdrowia i życia lub też bez.
Nigdy nie twierdził, że jest normalny. Nigdy.Jego życiorys pełen jest białych plam i tajemnic, a każda działalność audytywna podobno sprowadza na jego słuchaczy koszmary, szaleństwo i eksplozję endorfin. Konkurencja wielokrotnie próbowała go wyeliminować, jednak Szymas niczym główny antagonista w slasherach zawsze wraca.Co istotne Szymas Podcaster nie wziął się z próżni. Na ukształtowanie się tej niesamowitej (niem. unheimlich) osobowości wpływ miały działalność a także różnego rodzaju pomoc i wsparcie wielu innych osób. Część z nich zainspirowała Szymasa do aktywnego realizowania swoich pasji, a inni, nie bacząc na konsekwencje, wspierali i nadal wspierają Nawiedzony Podcast swoim głosem, swoją wiedzą i swoimi umiejętnościami. Wszystkim Wam serdecznie dziękuję!
Alfabetyczna lista osób współodpowiedzialnych za wszystko, co Nawiedzone:
Jowita Błaszczyk
Agnieszka "Crusia" Brodzik
Michał "Chylu" Chylak
Klaudia "Elin" Dink
Łukasz "Broda" Hamerski
Tomek "Isc" Lewgowd
Michał "Jerry" Rakowicz
Łukasz "Żarłok" Skura
Hubert "Mando" Spandowski
Rafał "Bad Wolf" Wroński
11 komentarzy:

 1. Kochany autorze, już o to prosiłem ale poproszę jeszcze raz. Dodaj na Boga podcast do iTunes. A jeżeli nie to popraw wpisy w kanale RSS bo po dodaniu podcastu do programu (sprawdzone w 2 programach) nie pobiera odcinków 2, 5, 6, 9-14 i 17.
  Proszę, błagam, żądam. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze, dopiero teraz to widzę. Z którego RSSa korzystasz? Atom czy Feedburner??

   http://feeds.feedburner.com/nekropolitan

   http://nekropolitan.blogspot.com/feeds/posts/default

   Usuń
  2. Btw. Nawiedzony powinien być już widoczny z iTunes :)

   Usuń
 2. Ladna strona, polecam też urokmilosny24.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa witryna, sprawdź również urokimilosne-opinie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 5. 29 years old Desktop Support Technician Ellary Josey, hailing from Angus enjoys watching movies like Tattooed Life (Irezumi ichidai) and Blacksmithing. Took a trip to Ironbridge Gorge and drives a Prelude. Poznaj fakty

  OdpowiedzUsuń
 6. Sanok jest doskonałym miejscem do zakupu nieruchomości. Skorzystaj z właściwej pomocy przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości. nieruchomosci.sanok.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Swietne miejsce rytualmilosny.co.pl bardzo polecam.

  OdpowiedzUsuń