• some image Radio SK

 • some image Jerry's Tales

 • some image Kombinat Podcastowy

 • some image Karpiowy Podcast

12/06/2014

Nawiedzony Podcast #6 Słuchowiska Lśnienia

Z okazji Mikołajek życzymy wszystkim Słuchaczom Nawiedzonego Podcastu i Czytelnikom serwisu Nekropolitan horrorowych prezentów, dwóch dych na gwiazdkę oraz udanego weekendu z dala od Łucji, dogorywającego Rudolfa, Czystego, profanów i dentystów! =)
A przy okazji zapraszamy do wysłuchania, co Mando i Szymas mają do powiedzenia na temat słuchowisk grozy dołączonych pięć lat temu do drugiego numeru nieistniejącego już magazynu "Lśnienie".


8 komentarzy:

 1. Tu mnie zaskoczyliście, a zwłaszcza Mando. ;) Ja płytki nie miałem w rękach, ale jestem prawie pewien, że Dentysta jest dokładnie tym samym słuchowiskiem, które zamieszczone zostało w jednym z numerów Coś na progu... I jest to polska wersja słuchowiska Obolera o którym rozpisywał się King w Danse Macabre (do przesłuchania tutaj https://www.youtube.com/watch?v=j8m2iia-ATM). Jak dla mnie różnica jest kolosalna, na niekorzyść rodzimej wersji.

  Niestety w chwili obecnej nie mam sprawnego napędu i nie bardzo pamiętam jakie słuchowiska znajdowały się na ten płycie. Dzisiaj na nowym fanpage'u Kolekcji CnP został umieszczony link do SoundClouda z paroma sluchowiskami (https://soundcloud.com/cosnaprogu), ale niestety nie potrafię się odnieść do płytki.

  Warto jeszcze wspomnieć o słuchowisku Smoluch, które również było dodawane do preorderów CnP. Ono trzymało już znacznie wyższy poziom.

  OdpowiedzUsuń
 2. O treści się nie wypowiem ale realizatorsko jest świetnie. Przed tygodniem miałem uwagi a teraz to chyba najlepszy twój podcast jak do tej pory. Dużo klimatu, ale też bardzo fajnie wmontowane wpadki, super zajawka następnego odcinka. Bardzo dobrze mi się tego słuchało.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odcinek- świetny! I ciekawa dyskusja i bardzo dobry montaż. Ja same słuchowiska słuchałem bezpośrednio po premierze, a płytka oczywiście też mi zaginęła. Ale pamiętam, że wrażenie ogólne miałem dobre. I tak się zastanawiam, czy ta odstające od współczesnych standardów strona realizacyjna nie zabija trochę przyjemności kiedy się do tych słuchowisk wraca po latach.

  Co do opowiadań to ciekawe jest to, że jedyny tekst jaki majaczy mi się w głowie to opowiadanie Stefana Dardy, reszta uleciała. Ale tym chętniej bym je powtórzył. Może poza tekstem Kazimierza Kyrcza, bo po n-tej próbie lektury jego opowiadań (a każda była gorsza od poprzedniej), ja już temu Panu podziękowałem.

  A i dzięki Kumple, mój portfel i logika pełnych półek nieprzeczytanych
  książek wyperswadowały mi kupno teraz "Horroru klasy B", a po Waszym
  odcinku wymiękłem i na 30 minut przed końcem aukcji kupiłem... Choć osobiście chętnie śledzę dokonania Łukasza Radeckiego. Podobał mi się "Bóg, Horror, Ojczyzna", w "Gorefikacjach II" jego tekst jest jednym z najlepszych, a "Pradawne zło" czytało mi się zaskakująco przyjemnie. Zobaczymy jak ten autorski zbiór. Wy pewnie omówicie, ja zrobię recenzję dla CN ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki.

  Myślę, że problemem jesteśmy my, a nie standardy. Po przesłuchaniu kilkuset podcastów, audiobooków i słuchowisk człowiek trochę inaczej podchodzi do tego typu nagrań =)

  Pewnie omówimy. Gdybyś miał ochotę, to oczywiście zapraszamy do dyskusji :) I przy okazji... czy dostałeś już swój egzemplarz? Albo czy wiesz, kiedy należy się spodziewać wysyłki? Szczerze mówiąc, zupełnie o tym zapomniałem i dopiero teraz sobie uświadomiłem, że nadal nie otrzymałem książki...

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki. W moim prywatnym rankingu ten podcast to taki numer jeden pod kątem realizacji =) Pod kątem epickości wygrywa natomiast najnowsze dzieło ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadza się =) To to samo słuchowisko, tylko po polsku jakoś mniej mi się podoba. Wypada tak sztucznie i zbyt teatralnie.

  Dzięki za linki!
  Wstyd się przyznać, ale nie sprawdziłem jeszcze tej płytki z CnP. Mam ją w dwóch egzemplarzach, ale jakoś żaden z nich nie miał jeszcze okazji wylądować w moim napędzie :/ Trzeba to będzie w końcu nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ok :) Dzięki za dobrą wiadomość! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Szymas, opróżniłem wszystkie regały z Kingami i filmami dvd bo dorabiałem nowe półki i układałem na nowo i... znalazłem płytkę z "Lśnienia" :D

  OdpowiedzUsuń