• some image Radio SK

  • some image Jerry's Tales

  • some image Kombinat Podcastowy

  • some image Karpiowy Podcast

12/02/2017

Nawiedzony Podcast #162 Zabicie świętego jelenia (2017)

W sto sześćdziesiątym drugim Nawiedzonym Podcaście usłyszycie o wczorajszej premierze kinowej... "Piła" art-house'u. Remake "Ifigenii w Aulidzie" oraz przypowieści o Hiobie czy Abrahamie.. Krzyżówka "Funny games" i "Przylądka strachu" ze zdjęciami rodem z "Lśnienia". Współczesna tragedia grecka. Obyczaj, dramat, horror psychologiczny i metafizyczny. Yorgos Lanthimos i Efthymis Filippou prezentują "Zabicie świętego jelenia".
Amerykański kardiochirurg Steven Murphy wiedzie wraz ze swoją żoną Anną oraz dwojgiem dzieci – Kim i Bobem – pozornie idealne życie. Wszystko zmienia się, gdy syn pacjenta, który zmarł na stole operacyjnym pod okiem Stevena, wygłasza proroctwo, z którego wynika, że jeżeli lekarz nie zamorduje kogoś spośród swoich najbliższych, cała trójka zpadnie na dziwną chorobę i zginie.
Jak bardzo nieprzyjemny był seans nowego dzieła greckiego reżysera? Czy znajomość mitologii pomaga zinterpretować film? Czy Barry Keoghan naprawdę ukradł show Nicole Kidman, Colinowi Farrellowi i Alicii Silverstone? I o co chodzi z tym jeleniem w tytule? Posłuchajcie.


Plik mp3 do pobrania (23 min 13 sek)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz