• some image Radio SK

 • some image Jerry's Tales

 • some image Kombinat Podcastowy

 • some image Karpiowy Podcast

4/18/2015

Nawiedzony Podcast #25 Pora mroku (2008)

W dwudziestym piątym Nawiedzonym Podcaście Mando i Szymas omawiają dla Was dzieło jedyne w swoim rodzaju, a mianowicie Porę mroku w reżyserii Grzegorza Kuczeriszki. Korzystając z okazji, dyskutujemy o piosenkach Skaldów, Dolnym Śląsku, stylistyce campu, torture porn, Pitagorasie i templariuszach. Co więcej udało nam się zaprosić do wirtualnego studia dwóch gości, Kubę Wesołowskiego oraz Jana Wieczorkowskiego, którzy dzielą się  z nami wspomnieniami z planu i pomagają nam zaspoilerować szczegóły fa... fa... "fabuły" Pory mroku. Niestety to ostatnie średnio nam wychodzi, gdyż okazuje się, że nad wyraz często nie do końca wiedzieliśmy, co tak właściwie wydarzyło się na ekranie.

1 komentarz:

 1. Co do masochisty to on zrobił się absurdalnie popularny od momentu kiedy producent poslkiego filmu komedii pozwał go i groził mu pismami, wtedy info o tym pojawiło się na głównej Wykopu i facetpwi statyski skoczyły momentalnie, no bo miał darmową reklamę :) Nic tylko wkurzyć jakiegoś producenta żarcia;)
  No i jak zdobył popularność to dopiero zaczął "streszczać" lektury na wulgarnie no i teraz ma 111 tysiaków subów. Ja za nim nie przepadam bo ta jego krytyka była by wartościowa dopiero gdyby było w tym czuć wiedzę, a nie tylko rzucanie mięchem i kurwa co 2 zdanie. Jak dla mnie popularność niewspółmierna do włożonej pracy w filmy, którą widać i czuć np u Cyber Mariana, no ale to taki offtopic dla Mando.


  Co do Pory Mroku - dokładnie miałem jak mando-HORROR POLSKI?! Lecę do kina.... nic z tego nei wyszło, potem KONIECZNIE chciałem na DVD obejrzeć, nic z tego nie wyszło, potem divX, nic z tego nie wyszło. A teraz? No to podziękuję moŻE ;D Ale scenę z niemcem znam bo gdzieś urywki już dawnoooo w necie widziałem i się właśnie zastanawiałem jak to możliwe że Agnieszka Odorowicz uchodzi za znawczynię kina i decyduje wciąż o tym komu przyznać granty.
  PS-ciekawostka - kiedys interesowałem się czy mój scenaruisz może w ogóle STARTOWAĆ DO KONKURSU o dofinansowanie i.... nie może - ponieważ może dopiero kiedy scenarzysta ma już na koncie jeden scenariusz zrealizowany. A było to w zakresie konkursu/grantu/nie wiem jak to nazwać który w nazwie miał coś zw z promowaniem DEBIUTÓW/młodych scenarzystów :D Tak więc błędne koło. Nawet się Maciej Pisuk zdziwił z którym mialem okazję o tym rozmawiać na takich zajęciach :)


  OK, a teraz najważniejsze. SKura się obraŻa. Kołysanka Komedy jako zapowiedź next odcinka a ja na poczcie nie widzę ani zaproszenia do wstawki ani nic??? Oj nie, ta zniewaga krwi wymaga, i ona się poleje w pierwszym odcinku żTV.

  OdpowiedzUsuń