• some image Radio SK

 • some image Jerry's Tales

 • some image Kombinat Podcastowy

 • some image Karpiowy Podcast

Autorzy

Szymon "Szymas" Cieśliński
Cierpiący na wieczny brak czasu literaturoznawca, germanista, dziennikarz, tłumacz, blogger, podcaster, doktorant UŁ, redaktor Carpe Noctem, członek Stowarzyszenia Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej Trickster... i diabli wiedzą, co jeszcze. Czyta horrory, kształci nowe pokolenia studentów, ogląda horrory, tłumaczy techniczne teksty, gra w horrory, pracuje z dziećmi, bada horrory, uprawia urban exploration i geocoaching lub włóczy się po konferencjach naukowych i konwentach.


Przez wiele lat prowadził bloga starego typu, czyli internetowy pamiętnik poświęcony egzystencji własnej oraz losom gimnazjalnych i licealnych kamratek i kamratów. Z czasem zaczął administrować szkolne forum internetowe oraz udzielać się w różnych innych miejscach w sieci, myśląc że napisanie 50 recenzji książek i filmów uczyni z niego publicystę. Na studiach związał się z lokalnym serwisem informacyjnych, w którym odpowiadał m.in. za dział Mroczna Strona Miasta i jego Kronikę Kryminalną, a także sporadycznie wypisywał różne bzdury na prywatnym blogu i powoli wkręcał się w podcasty. Po przesłuchaniu kilku tysięcy godzin cudzego pitolenia postanowił sprawić sobie dyktafon i również trochę ponagrywać. Wszelkie próby odwiedzenia go od tego katastrofalnego w skutkach pomysłu zawiodły i tak właśnie narodził się Nawiedzony Podcast.

Jego perfekcjonizm sprawia, że przygotowanie jednego podcastu zajmuje mu 20+ godzin, a potem i tak nie jest zadowolony z efektu końcowego, zaś syndrom kolekcjonera powoduje, że gdy chce zamówić w sieci dwie, trzy książki czy filmy, to ostatecznie kurier i tak dostarcza mu dziesięciokilogramową paczkę.
Nabiera się na prawie wszystkie jump scares, skacząc przed ekranem i głośno krzycząc, a dodatkowo skręca się i nieludzko mamrocze w czasie scen gore, tłumacząc swoje zachowanie wyobraźnią czuciową.
Choć spędza absurdalnie duże ilości czasu przy laptopie lub komputerze stacjonarnym, wieść gminna niesie, że uwielbia także wielogodzinne piesze wycieczki, w czasie których zwiedzi każdą opuszczoną ruderę i każdy cmentarz, który napotka na swojej drodze. Z narażeniem zdrowia i życia lub też bez.
Nigdy nie twierdził, że jest normalny. Nigdy.Jego życiorys pełen jest białych plam i tajemnic, a każda działalność audytywna podobno sprowadza na jego słuchaczy koszmary, szaleństwo i eksplozję endorfin. Konkurencja wielokrotnie próbowała go wyeliminować, jednak Szymas niczym główny antagonista w slasherach zawsze wraca.Co istotne Szymas Podcaster nie wziął się z próżni. Na ukształtowanie się tej niesamowitej (niem. unheimlich) osobowości wpływ miały działalność a także różnego rodzaju pomoc i wsparcie wielu innych osób. Część z nich zainspirowała Szymasa do aktywnego realizowania swoich pasji, a inni, nie bacząc na konsekwencje, wspierali i nadal wspierają Nawiedzony Podcast swoim głosem, swoją wiedzą i swoimi umiejętnościami. Wszystkim Wam serdecznie dziękuję!
Alfabetyczna lista osób współodpowiedzialnych za wszystko, co Nawiedzone:
Jowita Błaszczyk
Agnieszka "Crusia" Brodzik
Michał "Chylu" Chylak
Klaudia "Elin" Dink
Łukasz "Broda" Hamerski
Tomek "Isc" Lewgowd
Michał "Jerry" Rakowicz
Łukasz "Żarłok" Skura
Hubert "Mando" Spandowski
Rafał "Bad Wolf" Wroński
3 komentarze:

 1. Kochany autorze, już o to prosiłem ale poproszę jeszcze raz. Dodaj na Boga podcast do iTunes. A jeżeli nie to popraw wpisy w kanale RSS bo po dodaniu podcastu do programu (sprawdzone w 2 programach) nie pobiera odcinków 2, 5, 6, 9-14 i 17.
  Proszę, błagam, żądam. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze, dopiero teraz to widzę. Z którego RSSa korzystasz? Atom czy Feedburner??

   http://feeds.feedburner.com/nekropolitan

   http://nekropolitan.blogspot.com/feeds/posts/default

   Usuń
  2. Btw. Nawiedzony powinien być już widoczny z iTunes :)

   Usuń